zlatá žila

Hemoroidy - liečba

 

Hemoroidom je nevyhnutné venovať pozornosť už od samého začiatku. Skorá liečba alebo podchytená liečba je riešiteľná ambulantne. Včas zistené hemoroidy majú úspech v mnohých prípadoch. Prevenciou a hlavne včasnou liečbou zabránite ďalšiemu inému ochoreniu. Predídete bolestivej chirurgickej operácii.

 

Veľmi účinný vplyv na urýchlenie a hojenie hemoroidov, ale tiež na prevenciu výskytu má aplikácia polarizovaného svetla biolampy. Táto moderná metóda využíva prirodzenú energiu svetla k podpore hojivých a regeneračných procesov v organizme. Podporuje pružnosť ciev, pevnosť ciev, pôsobí proti tvorbe hemoroidov. Pomáha liečiť akútne problémy, predchádza k ich opakovaniu.

 

V lekárňach je dostať množstvo voľno predajných mastičiek, gélov alebo čapíkov ako je Faktu, Dobexil, Preparation H,  potom sú aj  tabletky ako Hemodin, Hemostop, Detralex. K odstráneniu zdurenín, bolesti v oblasti konečníka pomáhajú aj čapíky. Správnou prevenciou a dobrou liečbou môžete ďalším problémom úspešne zabrániť a predísť.

Vyhľadávanie

Dôležité rady ako predísť ďalším problémom s hemoroidmi

  • Po stolici používať mäkký jemný toaletný papier. 

  • Zbytočne s tvrdým papierom nedráždite konečník.

  • Masírujte tráviace orgány, posilňuje sa brušné svalstvo, podporuje čreva a tým sa dostaví pravidelný rytmus stolice.

  • Po stolici umývať  konečník vlažnou až studenou vodou, pretože chlad hemoroidy uzatvára, povzbudzuje prekrvenie a zamedzuje svrbenie.