zlatá žila

Hemoroidy v tehotenstve

 

Hemoroidy vznikajú počas tehotenstva. Tehotné ženy sú rizikovou skupinou, taktiež ženy po pôrode. Najviac sa objavujú v poslednom štádiu tehotenstva.

K tvorbe hemoroidov prispieva aj dlhodobé vysedávanie. Aj obezita a nízka fyzická zaťaž vedú k tvorbe hemoroidov.

Aby sme zabránili ich tvorbe je preto potrebné predchádzať pitím tekutín, mať pravidelný príjem zdravej stravy bohatú na vlákninu. Pravidelne sa treba venovať cvičeniu, lebo cvičenie pomôže posilniť telo a tým aj prekrvovanie. Dobre je spať na boku, posilňovať svaly panvového dna. Vo vyššom štádiu tehotenstva by mala tehotná žena odpočívať v ľahu s vyššie vyloženými nohami.

 

                            

Vyhľadávanie

 

 

Pri prvých príznakoch vzniknutých hemoroidov siahnite radšej po bylinkách, ktoré vám prinesú úľavu, pretože ošetrenie prírodnou cestou umožní uzdravenie vašich hemoroidov.

Veľmi dobrou alternatívou sú citrusové plody, pretože obsahujú bioflavonoidy. Posilňujú análnu stenu a znižujú zápal. Pravidelná konzumácia citrusových plodov zmiernia bolesť, krvácanie, svrbenie a iné príznaky. Veľmi účinný je aj mandľový olej, pomáha odstraňovať infekcie a upokojuje hemoroidy. Používajte -na  pitie harmančekový čaj. Kúpte sa v harmančeku alebo v dubovej kôre .